Submachine 10 – The Exit

Ψ

Yaklaşık 10 yıllık mazisi olan submachine efsanesinin sonuna gelmiş olduk. Submachine 10 – The Exit nihayet “on air”.  Submachine serisine aşina olanların büyük bir hevesle bekledikleri oyun bu yılbaşından önce çıkarak, fanatiklerine hoş bir yılbaşı hediyesi olmuş. Karmaşık bulmacaları çözmekten zevk duyan herkesi mutlaka çekecek bir oyun. Şimdiden iyi eğlenceler.

“Çıkış buradan ! “

SM10fin1

Mateusz Skutnik , serinin bu son oyununda beklentileri hiç boşa çıkarmıyor, ve hem zekaya hemde göz zevkimize hitap eden bir sanat eseri ortaya koyuyor. Serinin önceki oyunlarında spekülatif bir sürü şey sonuca bağlanarak (submachine’nin parçalanan kısımlarının tamiri, ve ana kahramanlarımız (yada saklı öznelerimiz) Murtaugh ve Elizabeth ‘in nihai kurtuluşları gibi …), bir anlamda, yada görece bir, nihai mutlu sona ulaşıyoruz.

Peki başka devamlar yada “spin off”lar olacak mı ? bilinmez. belki olur, belki benzer temada bambaşka bir hikaye olur. bekleyip göreceğiz.

* Son olarak, Murtaugh ve Elizabeth ile birlikte şimdiden, herkesin yeni yılını kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim. ^_^

SM10fin2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s