IMAGINARY

Yeni Türkçe matematik web sitemiz hayırlı uğurlu olsun !

http://imaginary.org/tr

Bu blog’u takip edenler bilirler, ara sırada olsa, matematikle ilgili içerikler de yüklemeye çalışırım. Fakat bilimsel ve hatta felsefik alanlarda ki içeriklerin hazırlanması görece daha fazla emek ve vakit gerektirdiğinden, bu alanlarda yeterince içerik yüklemeye pek vakit bulamıyordum. Ama neyse ki bu boşluğu kapatacak, 7’den 70’şe matematiğe ilgi ve hayranlık duyan herkesin ufkunu açıp göz zevkini doyurabilecek bir matematik sitemiz olmuş oldu.

IMAGINARY (sanırım sanal sayılara gönderme var @_@), aslında dünya çapında, matematikle ilgilenen herkese ücretsiz hizmet veren açık kaynak etkileşimli bir matematik konulu web sitesidir. Çok yakın zamanda Türkçe versiyonu da çıkan, web sitesi, her nekadar tamamen Türkçe olmasada büyük oranda Türkçe içerik sunabilmekte. Sanırım zamanla içeriğinin daha da zenginleşeceğini umarak, elde malzemeleri  değerlendirmek iyi olabilir.

başlangıç seviyesinde, Rehber olması bakımında, öncelikle web sitesini videolar kısmına bakmanızı öneririm. Videoların bir kısmı sadece görsel (özellikle fraktallarla ilgili olanlar), bir kısmı ise ingilizce anlatımlı. Ama ingilizceler çok zorlayıcı değil, neden olsa ilk okul yada lise düzeyinde eğitim videoları olduğu anlaşılıyor. Ama sonuçta öğrenmenin yaşı yok. Ne demişler bilmemek değil, öğrenmemek ayıp ! … Aşağıda bir kaç favori olan videoyu sunuyorum;

İyi eğlenceler !!! ^_^

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s