The Trader of Stories

the trader of stories

Bu oyun dizisi hikayeler hakkında hikayeler anlatıyor; Myosotis, genç güzel, dolaşmayı seven ve ayrıca araştırmacı bir kişiliğe sahip bir hanım kızımızdır. Zphyr adında evcil bir Husks ile o köy senin bu kasaba benim dolaşarak, oraların yerlisinin hikayelerini araştırır, isteyene satar, ekmek ve yol parası çıkartır. Yalnız Kahramanımız işi pek de kolay sayılmaz, çünkü yoluna çıkan yerlerdeki hikayeleri toplayabilmesi için dedektif gibi araştırma yapması ve binbir egzotik bulmacayı çözebilmesi gerekmektedir. Sonunda çözüme kavuşturduğu her bir hikaye, hem onu hemde hikayelerin asıl sahiplerini değişik boyutlarda bir olgunluğa ulaştıracaktır.

“Point-Click” tarzı bir macera-detektiflik-bilmece oyunu olan bu seri 3 bölüm olarak tasarlanmış. Şu ana kadar 2 oyunu internette (elbette ingilizce olarak) online oynanabiliyor. 3. oyun ise hala yapım aşamasında (sabırsızlıkla bekliyoruz). Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız, gerçekten hoşlanacağınız bir konsepte yapılmış, üstelik atmosferinde ise rahatlatıcı bir tuhaflık var. O zaman gelin, sırayla şimdilik elimizde olan bu 2 bölme bakalım;

Bells_Heart1Bells_Heart2Bells_Heart3

Bell’s Heart; (resimleri yukarda) Kahramanımız her zamanki gibi yolunda giderken, yüksek dağlık bir bölgede arabasının tekerli kırılır. Neyseki yakınlarda bir yerde küçük bir köy vardır, ve elbette içinde teker tamirini yapılabilecek dükkan ve donanım da vardır. Ama asıl problem; Kızımızın yeterli parasının olmayışıdır. İçinde bulunduğu bölgede acorn denilen bir para birimi kullanılıyordur, ve yeterli acorn toplayıp arabasını tamir ettirebilmesi için, kahramanımızın ~50 yıllık geçmişi olan bir aşk hikayesindeki gizemi çözmesi gerekir. Böylelikle iş başa düşer, ve bir yandan köyün sakinleriyle tek tek psikoterapi yapar diğer yandan parçaları birleştirerek bulmacayı çözmeye çalışırız …..

(Oynamak için tıklayın); pastelgames.com/trader_of_stories/trader

Grain3Grain2

A Grain of Truth  (resimleri yukarda); Geçen macerasını başarıyla çözen hanımkızımızı bu sefer daha fantastik bir hikaye beklemektedir. Myosotis Her zaman ki gibi, sadık hayvanı ile yolunda giderken tuhaf bir diyara varır. Bu diyarda koca koca taşlar havada asılı durmakta, ve bulutlar ise, bulut avcıları tarafından sanki koyun yünü gibi işlenip, ticareti yapılmaktadır. Kahramanımız bu fantastik diyarın içlerine daldıkça gene binbir çeşit egzotik bulmaca, insan ve elbette hikaye ile karşılacaktır. Tüm bunları başarıyla çözdüğünde ise, onu kendi saklı trajik-kanlı geçmişi hakkında ürkütücü vizyonlar bekler …. tüm bu vizyonların ne olduğu ise elbette 3. oyuna kalmıştır…. arkası yarın …. ;)

Oynamak için tıklayın; zamolski.com/agot

valley

Ana kaynaklar; traderofstories.blogspotpastelgamesgjallart.com,

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s