Armed with Wings

Armed with Wings adında bir oyun serisi keşfettim. Stili havası Wuxia tarzında olduğu için sanırım çok beğendim. 5 oyunluk seri boyunca ilginç bir hikayenin akışında oyunuyoruz ve saldırılar falan gerçekten çok havalı. Vaktiniz varsa bir bakın !

İlk oyunda, bir kartala ve bir kaç kılıç saldırısına sahip bir isyan kumandanı olan “Kanatlı Silah” Yalnız Savaşçıyı oyunuyoruz.  Oyunun başında, zalim Kral Vandheer Lorde‘e karşı başarısız bir isyandan girişiminden sonra Yalnız Savaşçının yaklandığını görüyoruz. Ama, Yalnız Savaşçı esrarengiz bir şekilde serbest kalmayı başarıyor, ve Zalim kralı tahttan indirmek için macerasına başlıyor. Uçan dostu Kartalın yardımı ile, Yalnız savaşçı, bir çok leveldeki düşman askerlerini yenip, bulmacaları çözüyor, ve sonunda taht odasına ulaşıp, Vandheer ile yüzleşiyor. Yalnız Savaşçı sonunda başarıyor ama Vandheer da başka bir macera için hayattta kalmayı başarıyor.

İkinci oyunda, önceki oyunun kötüsü Vandheer Lorde‘u canlandırıyoruz. Artık Yalnız Savaşçının yönettiği Krallığındaki sarayından kaçmasıyla oyun açılıyor. Vandheer hapisten kaçarken, önce kendisine ihanet eden 5 hain generalden birini öldürüyor. Sonra, Vandheer yardım için, eskiden ona hizmet etmiş Hawken Birader, ve Lady Eivana ile buluşuyor. Ve aralarına başka bir savaşçı daha katılıp, “Demirci (BlackSmith)” denen gücü yok edecek ve kendisini tekrar kral yapacak tek şeyin, diğer 4 hain generale dağıtılmış bulunan “Cennet’in 4 kılıcı” olduğunu söylüyor. Vandheer hemen maceraya atılıp kılıçların peşine düşüyor. Binbir düşman ve Hawken Birader‘in ihanetine rağmen, sonunda kılıçları toplayıp, sarayına yaniYalnız savaşçıyla olan nihai düellosuna varıyor. Kılıçların yardımıyla Vandheer Lorde, Yalnız Savaşçıyı pataklıyor ve son darbeyi indireceği sırada, Yalnız Savaşçı ona esasında Demirci olduğunu açıklıyor. Sonra Yalnız Savaşçı/ Kanatlı Silah/ Demirci bir şekilde kalkıp Vandheer’ı hücreye tıkıyor, yada yelteniyor ! ….   Bu oyunda, Vandheer Lorde’ın klasik yumruk, tekme ve kılıç saldırıları yanı sıra özel “atış” saldırısıda var. Levellerin çoğunda objelerin üstlerinden atlayıp zıplayıp, düşmanlara dalıyoruz. Ayrıca hepsi farklı bir özelliğe sahip, birden fazla silah kullanma seçeneğimiz var.

Serinin 3’üncüsünde, gene ilk oyundaki gibi bir Kartala sahip olan Leo isminde bir çocuğu canlandırıyoruz. Geçen seferki gibi, Kartal gene bilmece çözmede işimize yarıyor. 3 çeşit kılıç ve 3 çeşitte yumruk saldırımız var, ve daha sonra kilitleri açılacak olan bir çok saldırı varyasyonlarıda hazır bekliyor. Ayrıca normal zıplama hareketinin yanı sıra bir de duvardan sıçrama özelliği eklenmiş ….. Konusu ise şöyle; Kral Vandheer‘ı hapsettikten sonra, Yalnız Savaşçı/Demirci, Kralı serbest bırakmaya ant içmiş Network isminde bir yaratıkla düelloya girişiyor. Bu iki mistik yaratığın çarpışması bomba gibi oluyor ve düellonun sonunda yenişemeden buhar olup uçuyorlar. Yıllar sonra “Kanatlı Silah – Demirci”nin ruhu Eivana ‘nın çocuğu olarak Leo reakarne oluyor, ve maceraya onunla devam ediyoruz…..

Culmination (Doruk)‘da, gene Kanatlı Silah – Yalnız Savaşçıyı oyunuyoruz ama bu sefer yeteneklerine duvardan sıçrama ve havalı kambolarda eklenmiş. Culmination  Armed with Wings 3’ün motorunda gidiyor ama önemli değişikliklerde var: Kartal yerine çok çeşitli dövüş hareketleri eklenmiş. Ayrıca uzun ve havalı kambolar var ve Savaçının gücü savaştığı yada savaşmadığı sürece boyunca dalgalanmaya bırakılmış. Yani Savaşçı savaştıkça güçleniyor, savaşmayınca zayıflıyor.

Ayrıca seriye Armed With Wings‘den önceki olayları konu eden Red Moon‘da eklenmiş. Hırs küpü Hawken emrinde çalışan (ve serinin 3üncüsünde Leo‘nun annesi olacak) Lady Eivana adında ki kadın savaşçıyı oynuyoruz. Hawken, Kızıl ay tutulmasından gelecek olan gücü kullanıp, Vandheer‘a karşı komplo kurmak istiyor. Ama başarısız olunuyor, ve Vandheer  Eivana ve Hawken‘ı eziyor. Ama mistik gölge yaratık Network, araya giriyor, ve Hawken ve Eivana, Vandheer‘ın öfkesinden kaçabiliyorlar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s